Üniversite Yolu

Üniversiteye Hazırlık ve Meslek Danışmanlığı

Akıllı Kolejler Meslek lisesi ve Üniversite’ye hazırlık ortamını aynı çatı altında sunar. Akıllı Kolejlerde öğrenciler mesleki eğitimlerinin dışında Üniversite’ye de hazırlanırlar. Seviye belirleme ve seviye tespit sınavları ile birlikte ders dışında sağlanan etütler öğrencilerin eksik oldukları noktalarda ilerlemelerini sağlar.
Akıllı Kolejler de öğrencilerin yetenekleri ve ilgi alanlarına göre mesleki yönlendirme yapılır. Bu yönlendirmeler yapılırken istihdam şartları ve kalifiye personel ihtiyacı göz önünde tutulur. Akıllı Kolejler meslek danışmanlığını kendi alanında öncü sanayi kurumları ve iştirakleri ile ortak çözüm noktası olarak belirlemiştir.

 

Akıllı Kolej öğrencileri Üniversite yolunda artık "bende varım" diyerek çalışmalarına devam ediyor...

1-SINAVA HAZIRLIKTA ETÜT İMKANI

Üniversite Hazırlık sürecinde öğrencilerimize derslerinde eksiklerini gidermek ve sorularını çözüme ulaştırmak için birebir etüt imkanı sağlıyoruz.

2-ÖĞRENCİX’LE SINAV DAHA KOLAY

Akıllı Kolej gelişen teknolojiyi yakından takip ediyor...Öğrencilerimiz sınavı ötelemesin diye dersleri bir tık daha yaklaştırdık.Öğrencix sistemiyle birlikte,öğrencilerimiz internet üzerinden uzman eğitim kadrosu tarafından hazırlanmış ders videolarına ulaşım sağlayacaktır.

3-SINAV SÜRECİNDE DENEME SINAVI

Öğrencilerimize aylık periyotlarla deneme sınavı uygulanmaktadır.Böylece öğrencilerimizin sınav kaygısını azaltarak,sınava daha rahat girmesini sağlıyoruz.

4-SINAVA YÖNELİK YAYINLAR

Farklı yayınlar kullanılarak,öğrencilerimizi bir çok soru stili ile buluşturup,sınava hazırlıkta bir adım öne geçmesini sağlıyoruz.

5-SINAV SÜRECİNDE MOTİVASYON

Bu süreçte öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu artırmak için,kültürel,sosyal ve gezi faaliyetleri düzenlenmektedir.

6-MESLEKİ TANITIM GÜNLERİ

Öğrencilerimizin ilgi,tutum ve yetenekleri göz önünde bulundurularak,meslek seçimi sürecinde yönlendirmeler yapıyoruz.

Öğrencilerimizin çalışacakları alanlarla ilgili uzmanlar öğrencilerimizi seminerle bilgilendirme yapıyor.

Çeşitli üniversitelere ziyaretler sağlanıyor.

7-SINAV SİSTEMİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

Sınav sistemi hakkında öğrencilerimizi bilgilendirilip,sınava daha bilinçli bir şekilde girmesi sağlanmaktadır.